Zapraszamy na zajęcia gimnastyczne

2007-12-17

Gimnastyka to najczęściej zalecana forma wspomagająca leczenie NTM. Stowarzyszenie „UroConti” zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na zajęcia gimnastyczne prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Odpowiednio wcześniej rozpoczęta gimnastyka może uchronić przed NTM.

Celem gimnastyki jest zapoznanie pacjentów z ćwiczeniami, które pomogą im uporać się z tym problemem. Są to zajęcia praktyczne, które mają wzmocnić mięśnie przepony moczowo-płciowej. Każdy uczestnik może także otrzymać zestaw ćwiczeń, które powinien powtarzać w domu. Należy pamiętać, że tylko systematyczne ćwiczenia przyniosą oczekiwany efekt.

Zajęcia odbywają się w klubach sportowych, które posiadają przystosowane do tego typu zajęć sale i są zaopatrzone we wszystkie potrzebne do ćwiczeń sprzęty rehabilitacyjne. Ośrodki wyposażone są również w prysznice i szafki dla osób ćwiczących. Uczestnicy muszą jedynie przynieść własny strój i ręcznik.

Członkowie Stowarzyszenia płacą za zajęcia jedynie symboliczne kwoty. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy zasięgnąć porady u lekarza.

Szczegóły dotyczące zajęć gimnastycznych organizowanych w Lublinie:
- miejsce: Klub osiedlowy "Ruta"; ul. Różana 8, Lublin
- terminy zajęć:
    * poniedziałki godz. 18:30 
    * środy godz. 18:30

    * czwartki godz. 9:30
    * piątki godz. 18:30
- zapisy: bezpośrednio na zajęciach lub pod numerem telefonu 0-501-076-246

UWAGA: dwa razy w tygodniu zamiast rozgrzewki wprowadzane są elementy kroków tanecznych!!!

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti Oddział w Lublinie; Siedziba Lubelskiego Centrum Aktywnoœci Obywatelskiej; ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin; tel.: 0-501-076-246
© UroConti 2007 - 2021