CoreWellness - Wewnętrzna siła

2008-10-10

Celem kampanii jest przełamanie tabu związanego z mówieniem o nietrzymaniu moczu oraz zachęcenie kobiet do prowadzenia aktywnego trybu życia.

"Polki wobec nietrzymania moczu" - raport kampanii:

Na zlecenie organizatora kampanii, w kwietniu br. przeprowadzone zostało badanie na temat postrzegania przez Polki problemu nietrzymania moczu. Wyniki raportu potwierdziły, że kobiety nie posiadają dostatecznej wiedzy o NTM i wstydzą się rozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem. Prawie trzy czwarte Polek nie zdaje sobie również sprawy, że nieprawidłowy styl życia może przyczynić się do pojawienia problemu nietrzymania moczu, a 52% z nich nie wie, że ćwicząc mięśnie dna miednicy może częściowo lub całkowicie wyleczyć tę dolegliwość.

Technika Pelvicore:

Jedną ze skutecznych metod radzenia sobie z NTM jest ćwiczenie mięśni dna miednicy. Aby ujednolicić ten system ćwiczeń, do Polski zaproszono światowej sławy ekspert, panią Kari Bø, profesor kultury fizycznej i fizjoterapii w Norweskim Kolegium Nauk Sportu w Oslo. Prof. Kari Bø poświęciła 20 lat na prowadzenie badań i terapię kobiet cierpiących na NTM. Efektem jej starań jest Technika Pelvicore poprawiająca kondycję mięśni dna miednicy. Swój system ćwiczeń prof. Kari Bo zaprezentuje podczas dwudniowych warsztatów w Warszawie pod koniec października br.

- 30 października - warsztaty z fizjoterapeutami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Osób z NTM "UroConti" i instruktorami sieci klubów fitness Gymnasion

- 31 października - konferencja prasowa połączona z warsztatami dla dziennikarzy

CoreWellness w Gymnasionie

System ćwiczeń "CoreWellness" zostanie włączony do wybranych zajęć sieci klubów fitness Gymnasion w całej Polsce. Dodatkowo, w trzech miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu - zainteresowane osoby będą mogły bezpłatnie wziąć udział w zajęciach wykorzystujących Technikę Pelvicore. O szczegółach tej akcji informować będš media regionalne.

Rada Ekspertów CoreWellness:

Merytorycznego wsparcia kampanii udzielają wybitni eksperci z dziedziny urologii i ginekologii:

- Doc. Piotr Radziszewski (Katedra i Klinika Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) - koordynator programu

- Prof. Jan Kotarski (Katedra i Klinika Ginekologii UM w Lublinie, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego)

- Prof. Marek Sosnowski (Klinika Urologii i Rehabilitacji Urologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego

- Prof. Włodzimierz Baranowski (Klinika Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MON)


Organizatorem kampanii jest firma SCA Hygiene Products. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" oraz sieć klubów fitness Gymnasion.

Więcej informacji:

www.corewellness.pl

On Board Public Relations:

Katarzyna Fabjaniak, kfabjaniak@onboard.pl, 0 602 308 574

Anna Sarnacka, asarnacka@onboard.pl, 0 602 275 567

 

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti Oddział w Lublinie; Siedziba Lubelskiego Centrum Aktywnoœci Obywatelskiej; ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin; tel.: 0-501-076-246
© UroConti 2007 - 2020